MOBİLYALARDA KULLANILAN BİLEŞENLERİN TUTUŞMA DAYANIMI – CALIFORNIA TB 117

CALIFORNIA TB 117

CAL 117 olarak da bilinen California Teknik Bülteni 117; mobilya endüstrisinde döşemelik mobilya yanıcılığı standardını belirleyen bir düzenlemedir. Konut mobilyalarında kullanılan belirli malzemelerin hem açık alev hem de içim için yanan testten geçmesini gerektirir. Test mobilyanın üzerine yanan bir sigara yerleştirmeyi ve oluşan kömürün uzunluğunu ölçmeyi hedefler.

 

Bu test yöntemleri, döşemelik mobilya imalatında kullanılan döşemelik örtü kumaşları, bariyer (interliner) malzemeleri ve esnek dolgu malzemelerinin sigara tutuşma direncini değerlendirmek için kullanılan üç testten oluşmaktadir. Her test, küçük bir sandalye oturma yeri ve sırtlığını andıran bir kontrplak maketi üzerine monte edilmiş, diğer belirtilen malzemelerle birlikte test edilecek bileşenden oluşan minyatür bir tertibat içerir. Düzenek bir ateşleme kaynağı olarak yanan bir sigaraya maruz bırakılır.

 

 

Ekoteks Laboratuvarı, geniş test portföyüne “California TB 117 Mobilyalarda Kullanılan Bileşenlerin Tutuşma Dayanımı” test metodunu da eklemiştir. İhtiyaçlarınızda uzman kadrosu, hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı ile her zaman yanınızdadır. 

Bu test yöntemiyle ilgili tüm sorularınızda ve test taleplerinizde bizimle temasa geçebilirsiniz.

 

Sevim Atmaca Razak / Laboratuvarlardan Sorumlu Teknik Genel Müdür Yardımcısı

(sevim­_atmaca@ekoteks.com , 0212 676 78 66, dahili: 104)

 

Nagehan Gencay / Pazarlama Müdürü

(nagehan_gencay@ekoteks.com0212 676 78 66, dahili:141)

Share this article: