İŞ ELBİSELERİ İÇİN ENDÜSTRİYEL YIKAMA VE BİTİRME İŞLEMLERİ

ISO 15797:2017 endüsrtriyel çamaşır yıkama koşullarının bir simülasyonunu laboratuvar ortamında sağlamaktadır. İlgili analiz metodu endüstriyel olarak yıkanması amaçlanan iş kıyafetlerinin ve bazı kişisel koruyucu kıyafet donanımlarının değerlendirilmesinde kullanılabilecek test metotlarını kapsamaktadır. Genel olarak boyutsal değişimler, renk değişimleri, dikiş kaymaları, boncuklanma ve görünüm özelliklerinin test edilmesi için tercih edilmektedir.

Pratikte, laboratuvarın çalışma ortamında endüstriyel çamaşır yıkama ve terbiye işlemleri mümkün olmadığından, ISO 15797 standardı kapsamında, yıkanması amaçlanan iş kıyafetlerinin değerlendirilmesi için kullanılabilecek titiz test prosedürlerini içeren endüsrtriyel bir yaklaşımla test işlemlerini gerçekleştirilmesini sağlanır.

Ekoteks Laboratuvarı, geniş test portföyüne “İş Elbiseleri İçin Endüstriyel Yıkama ve Bitirme İşlemleri” testini de eklemiştir. Test ihtiyaçlarınızda, uzman kadrosu, hızlı ve kaliteli hizmet anlayışınızla her zaman yanınızdadır.

Bu test yöntemiyle ilgili tüm sorularınızda ve test taleplerinizde bizimle temasa geçebilirsiniz.

Sevim Atmaca Razak-Teknik Müdür

(sevim­_atmaca@ekoteks.com , 0212 676 78 66, dahili: 104)

Nagehan Gencay/Teknik Müdür Yardımcısı – Pazarlama

(nagehan_gencay@ekoteks.com , 0212 676 78 66, dahili: 141)

Share this article: